کلیسا در افغانستان

کلیسا در افغانستان از زمانهای بسا دور به شکل پراکنده وجود داشت و خدارا خدمت میکردند. مورخین در افغانستان در این رابطه متاسفانه دست نوشته ای ندارند زیرا این کشور تحت سلطه اشخاصی است که نوشتن چنین مسائیل در تاریخ افغانستان را منع قرار داده است .

این کشور دارای کلیساهای کوچک د رگوشه و اکناف بود، لهذا باروی کار امدن دولت مداران و سیاست مداران خودکامه ، ظالم و ستیزه جو این کلیساها بصورت ناگوار برچیده شدند و تقریبا تماما خادمین خداوند نابود شدند. تعداد توسط این اشخاص کشته شدند و تعدادی هم به کشورهای خارج تبعید شدند که امروز ما شاهد دها هزار افغان ایمان دار در خارج از کشور هستیم و این ها گویایی این مسئله است .

خواننده گرامی ایمان دار شاید به این فکر بی افتی : چرا خداوند افغانستان را به این شکل رها نمود واین عزیزان که خداوند را خدمت میکردندنابود شدند؟ بله ای عزیزان این نکته قابل تامل است ، چرا وضعیت بهبود نیافت؟ و چرا صفحه ی تاریخ کلیسا در افغانستان برای مدتی سفید ماند ؟

مردم این سرزمین خود نخواستند که خداوند در قلب های شان تخم محبت بیکارد و خود شان باعث شد مانع محبت ، صلح و دولت خداوند شوند. زیرا خداوند ما انسانهارا بسوی جبر و اکرا وا نمی دارد. هر انچه را که از او بیخواهیم به ما عطا میکند. لهذا این مردم افغانستان بود که مسیر زندگی خودرا برگزیدند بد بختانه دستان شیطان به شکل که میخواست کار میکرد و این مردم بجای روشنی تاریکی و بجای راهی هموار پستی و بلندی را انتخاب کردند و باری سنگین گناه را به دوش خود منتقل میکردند. عزیزن کتاب پیدایش در مورد گناه ادم و حوا صریحا بیان میداردکه آنها خود خواستند کاری را انجام دهند خداوند آنرا منع قرار داده بود ولی آدم و حوا خود خواستند از شیطان پیروی کنند. این فرایند به مردم افغانستان نیز صدق میکند. ولی خداوند دوباره خواست که وضع موجود را تغییر داده و مارا از تاریکی به روشنائی هدایت نماید.

به لطف و فیض خداوند ما عیسی مسیح امروزه تعداد زیاد از مردم افغانستان به طرف روشنی در حرکت و میخواهند که شامیل پادشاهی آسمانی گردند و تعدادی زیادی در این راه قدم میزنند.

اما خواهران و برادران ایمان دارم این رسالت ماست تا خداوند را خادم باشیم و مانند رسولان مسیح لباس حقیقت را برتن نموده و کلام حقیقت را در دست گیریم و پیام خوش و نجات بخش خداوند ما عیسی مسیح را به دور افتاده ترین نقطه این کشور که سالهاست در تاریکی به سر میبرند بیرسانیم. کلام خداوند می فرماید ( افسسیان فصل 6 آیه 11 الی 20 ) . خداوند ما عیسی مسیح این رسالت را به ما واگذار کرده ( بیروید تمام ملت هارا شاگرد من سازید.) کوشش ها و تلاش های شما عزیزان بی ثمرنیست. زیرا تخم صلح، دوستی، صمیمیت، برابری و برادری و در کل پادشاهی خداوند و نجات در قلب های شکسته و ماتم دیده این سرزمین میکاریم. اگر بیگویم که ما کشاورزان و دهقانان خداوند ما عیسی مسیح هستیم دروست گفتم . ما برای او محصول جمع اوری میکنیم. عزیزان ما جز از فامیل عالم بالا هستیم به دور از ظلمت و تاریکی. ما از ظلمت ها و قدرت های شیطانی این دنیا آزاد شده ایم، شادی مسیح را داریم. چه قدر زیبا است که هم وطن خودرا نیز از این خبر خوش آگاه سازیم او شخصی که همیشه در تاریکی زندگی کرده و دل شکسته دارد و ما با رساندن خبر خوش چراغ محبت و روشنی ر در قلب او بیکاریم.

3 Replies to “کلیسا در افغانستان”

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s