سوالات متداول

alamate soual

 درخت نیک و بد که در پیدایش ذکر شده ؛ آیا سیب بود و یا گندم بود ؟

درخت معرفت نیک وبد یک درخت بوده که میوه قابل خوردن هم داشته است ولی در کتاب مقدس نامی از سیب و نه از گندم برده شده است.این درخت یک سمبل در خروجی است که خدا این در خروجی را در باغ نهاد که به انسان احازه و حق انتخاب دهد.اگر این در خروجی وجود نداشت در اسارت خدا در باغ باقی میماند.محبت خدا آزادی کامل میدهد و در خروجی نشانه آزادی است نه آزمایش و یا تست و یا زورگویی و استثمار.

پیدایش2: 16- 17

و خداوند خدا آدم را امر فرمود،گفت:«از همه درختان باغ بی ممانعت بخور،اما از درخت معرفت نیک و بد زنهار نخوری،زیرا روزی که از آن خوردی،هر آینه خواهی مرد.

 

نتایج گناه در زندگى بشر چه بوده و هست ؟

 

انسان بعد از جدائى از خدا دیگر در آن محبت صد در صد ابراز شده خدا قرار نداشت ؛ در آرامش کامل حضور خدا نبود ؛ در شادي صد در صد حضور خدا نبود. وقتی من و شما در آرامش صد در صد نباشیم پس در جائی قرار داریم که آرامش نسبی است و ازآرامش کامل صد در صد کمتر است. اگر در حضور خدا که نور کامل است نباشیم پس در تاریکی هستیم. در فیزیک تعریف صحیح  تاریکی این است که «جائی کھ نور نیست تاریکی است » پس انسان بعد از جدا شدن از نور )خدا ( دیگر در تاریکى بسر می برد . و درحقیقت در مرگ روحانى) جدائى ابدی) قرار گرفته است . این نتیجه دوري ویا به زبان دیگر نتیجه گناه است . و وقتی که جسما» میمریم این دوري و این تاریکی ابدي میگردد و راه برگشت وجود ندارد. این نتیجه بزرگ این گناه است. امرورزه ما در دنیائى زندگى می کنیم که بدى و بدبختى تجربه روزانه بشر است . روزانه آدم و حوا هاى امروزى بدى را تجربه می کنند و اثرات آن در زندگى ایشان و فرزندانشان غم ، درد ، تلخى ها ، یاس ، ناامیدى ، ترس ، غرور ، خودخواهى ها ، جدائى ها ، حسادت ها ، دروغ ها ، غیبت ها،فساد ، تعصبات ، قتل و آدم کشى ها است ؛ این ها نتایج آن دوري اصلی از منبأ محبت و راستی و نیکوئی است.

– آدم و حوا در حضور خدا بودند ؛ قبل از واقعه سرپیچی آنها و ورود گناه به زندگیشان ؛ آیا لباس به تن داشتند و یا عریان بودند ؟ آیا از خدا خجالت می کشیدند ؟

در کلام خدا در کتاب پیدایش2: 5 آخرین آیه قبل از گناه در فصل 3 ؛ نشان می دهد که آدم و حوا هردو عریان بودند و لباسى برتن نداشتند و به خاطر عریانی خود از خدا خجالت نمی کشیدند . امروزه خدا می خواهد ما در مقابل او و در مشارکت او همواره قراربگیریم و در مقابل او شفاف باشیم و خجالت از هیچ چیزى نداشته باشیم مادامیکه باور داشته باشیم که خون مسیح پاك کننده ولباس سفید عدالت او بر تن ما است و در زیر آن لباس گناه نکنیم ؛ در مقابل او ترس و یا خجالت نداریم . متاسفانه ورود گناه در زندگی آدم و حوا آنا» عاملی شد که ترس و خجالت بر آنها وارد آمد.

اولین حیوان قربانى را چه کسى داد و براى چه بود ؟

آدم و حوا بعد از سرپیچى از خدا دریافتند که عریانند و آنا احساس خجالت و شرم وگناه کردند . آنان سعى کردند براى رفتن به حضور خدا و صحبت با او خود را با برگ انجیر بپوشانند.( کفاره با اعمال خود) اما برگ درخت خشک می شود و موقتى است و نمی تواند دائما» عریانى و گناه او را بپوشاند. بنابراین خود خدا اولین حیوان را قربانى کرد تا لباس به آنان بپوشاند.( تا آن زمان حتى حیوانى کشته نشده بود و انسان سبزیخوار بود . آدم حتى بر حیوانات اسم گذارى کرده بود).فصل 3پیدایش آیه

آیا خدا ما را شبیه خود آفرید ؟ در چه آیه اي نوشته شده ؟ واین شباهت چه معنى می دهد ؟

انسان شبیه خدا آفریده شد(پیدایش1 :26 -28)این شباهت این معنی را میدهد؛این شباهت از نظر روح و روحیه و شخصیت و تمام خصوصیات لازم برای زندگی پیروزمند روی زمین و با قدرت تشخیص خوب و بد(معرفت نیک وبد)به ما داده شد.این شباهت فقط از نظر تشخیص و درک و خصوصیات خوبی است که از   خداوند در آدم و حوا کار گذاشته شده بود.این شباهت فیزیکی نبود؛حال آنکه بعدا» خدا بخاطر انسان که از او بوسیله گناه جدا شده بود و شباهت را از دست داد؛خود خدا به شباهت انسان جسم پوشید و از دنیای روح به دنیای ماده آمد تا جریمه گناهان او را خودش روی صلیب پرداخت کند.

معنى گناه چیست ؟

در لغت عبرى که عهد عتیق به آن نوشته شده و همچنین به زبان یونانى که عهد جدید به آن نوشته شده است ، در هردوقسمت کتاب مقدس ، گناه به معنى ) به هدف نزدن ( میباشد. در کل کتاب مقدس گناه به معنى دورى از خداست . انسان بخاطر خود کفایى و غرور از حضور خدا خارج شد. با آنکه معرفت نیک و بد را به کمال داشت ولی می خواست خود براى خودش تصمیم بگیرد نه خدا ودر اصل خود را از خدا برتر بداند. کسی که میگوید من از خدا اطاعت نمیکنم ؛ این بدین معنی است که فکر من ؛ ایده من و اراده من و عملکرد من از خدا بهتر و برتر است. در حقیقت خود خدا هستم و احتیاجی به خدا ندارم. بخاطر این خود کفائی کاذب و فریب از درخت معرفت خورد. و خواست خودش تجربه کند و اینکه فقط خدا بگوید و اطاعت کند کافى نبود. این روحیه بی اطاعتی وخودکفائی الان نیز در افراد وجود دارد. با آنکه شناخت کامل از بد و خوب را آدم و حوا داشتند و معنى مرگ و دورى از خدا را نیزکامل می دانستند و خدا به ایشان صریحا» در (پیدایش2: 17) گفته بود که اگر از درخت معرفت نیک و بد بخورى خواهى مرد(دوری ابدی) باز این کار را کردند . درفصل 3 پیدایش این دورى با غرور و بى اطاعتى حوا و آدم شروع شد و از درخت معرفت نیک بد خوردند و منجر به احساس عریانى آنى ، خجالت و ترس ایشان شد

پیدایش2: 17

17 اما از درخت معرفت نیک و بد زنهارنخوري، زیرا روزي که از آن خوردي، هرآینه خواهی مرد

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s